Publikované

Ako si zabezpečiť dom ak pôjdete na dovolenku

Ako si zabezpečiť dvere, dom, byt či majetok predtým, ako ideme na dovolenku? V prvom rade nikomu nevychvaľujte, kedy odchádzate. Keď posielame fotografie z dovolenky, upozorňujeme zlodejov, že nie sme doma. Tým im vlastne dávame signál: „Pozri sa sem, ja nie som doma, choď si robiť, čo len chceš.“

Dôležité je oboznámiť dobrého priateľa, známeho alebo spoľahlivého suseda s tým, že idete na dovolenku, a poprosiť ho, aby mal zvýšenú opatrnosť a dozor nad vašou nehnuteľnosťou. Takto môžete byť istejší, že niekto bude dávať pozor na váš dom alebo byt, keď tam nebudete.

Chcete ísť aj vy v kľude na dovolenku už toto leto?

Ďalšie kroky, ako si zabezpečiť byt proti nežiadúcej návšteve počas vašej dovolenky, zahŕňajú inštaláciu prídavných zámkov. Ak máte dva zámky na jedny dvere, zvýšite tým bezpečnosť vášho domova. Udržiavanie dobrých vzťahov so susedmi môže zvýšiť bezpečnosť vašej nehnuteľnosti, keď nie ste doma. Poproste ich, aby si všímali neobvyklé aktivity a prípadne vyberali vašu poštu, aby sa nezbierala v schránke, čo by mohlo signalizovať, že ste dlhšie preč. S týmito opatreniami si môžete vychutnať dovolenku bez zbytočných obáv o váš majetok.

autor: DoktorDvere vaša kľúčová služba